Az eredményeink végtelen felsorolása:
A Harmadik nap a burkolóké lett, akik igéretükkel szemben a padlót nem, csak a falakat burkolták be. A padló marad hétfőre. Sok tennivalóm nem volt, a csöveket a burkolók bevakolták.
A negyedik nap elkezdett dolgozni a festő, én egy 40 cm-es gipszkarton falat építettem, ami egy 40 x40mm-es vasszerkezetre épült. Azért nem használtam az aluprofilokat, amire általában gipszkartont szerelnek, mert erre a falra lest rászerelve a majdani pult ajtaja bommerpánttal (mindkét irányba nyíló, alaphelyzetbe visszaálló), és ez elég jelentős terhelés lenn egy könnyű szerkezetű falnak. A vas majd megtartja!
A vasszerkezetet már a múlt héten megrendeltem, két fontos szempont volt a gyártásakor:
- a falon futó csövet kerüljük ki
- 2m magasságában legyen egy vízszintes merevítő
A cső kikerülését nem kell magyaráznom, a vízszintes merevító pontos méretét viszont indokolnám:
A gipszkarton 12,5mm vastag 200cm x 120 cm-es táblában kapható. Az én falam magassága 240 cm, így 2 méternél toldanom kell. Azért került oda a merevító, hogy mindkét gipszkarton fel tudjon feküdni egy fix pontra.
A festőmester elkezdte a falak tisztítását, csiszolását, és a glettelést, hagytam is dolgozni. Innen folytatódik a történet.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
takacsveca93 2018.09.25. 22:07:42