A tegnapi bejegyzést elcsaltam, de most péntek van, tenni kell a dolgomat. Az a konstans 5 követő nem maradhat anyag nélkül! (A családból négyen vannak, ki lehet az ötödik? FEDD FEL MAGAD IDEGEN!) Hehe.
A friss videó azt a munkafolyamatot vesézi ki, hogy miképpen lehet feljelölni egy több furathelyet tartalmazó fémkonzolt kényelmesen és pontosan.
A videó vágása közben vettem észre, hogy a méréseknél és a falra jelöléseknél nem ugyanazokkal a számokkal dolgoztam. Elfelejtettem az alatt a pár perc alatt, amíg a sámlit áttettem a helyére, felléptem rá, és kihúztam a centit. Ezt sokszor megcsináltam korábban, volt, hogy nem 1 mm-t tévedtem, hanem 10 centit. Hát az elég nagy gáz volt, amikor kivittem a szekrényt a megrendelőhöz, és az ajtó 10 cm-el rövidebb volt. Na, az kellemetlen.
Ezt elkerülendő elkezdtem a mérési adatokat lejegyzetelni. Alapjáraton a megmunkálandó felületre írok (lehetőleg ceruzával) olyan helyekre, amelyek a kész bútoron nem fognak látszani. A pult aljára, az egymás mellé kerülő szekrények külső oldalára, fiókfenékre, stb. Rendkívül kreatív vagyok e téren.
Esetünkben a legideálisabb hely az a vékony sáv lett volna, amit a felkerülő polc úgyis eltakar a falon.
De a bútorokra kerülnek olyan jelzések is, amelyek a munkafolyamatot hívatottak segíteni. Melyik élt kell élzárni, hogy vannak sorba a faerezet mintázatú fiókelők, hova esnek a polctartó pöckök. Na ezek a jelek az örökkévalóságnak készülnek.
(Mint ez a klipp is, melyben a híres asztalosszerszámról elnevezett énekes önti dalba ezt a gondolatkört.)
Bárhova mentem vissza eddig ahol bútort csináltam, (nem garancia miatt, ha tudni akarjátok, hanem új megrendelés témában) ezek a jelölések mindig ott vártak. (Merthogy mindig benézek a bútoraimba, megnézem jól bánnak-e velük, működik-e minden rajtuk. Kicsit olyan ez, mint a Kobold munka a Harry Potterben. Sose lesz teljesen a tiéd.)
Tehát kedves olvasó, ha van új konyhád, szekrényed, fáradj oda egy szivaccsal, meg némi mosogatószerrel, és tisztogasd ki szépen. A nem látszó részeket is. A szekrény tetején biztos lesz néhány számsor. Kihagyhatatlan. (Ha alkoholos filcet használt a mester anno, akkor hígítóval puceválj, de vigyázz, hogy az élzárásra ne kerüljön, mert megmarja a színét, és bemattul.)
Ezt követően lepd meg a készítőt! Hívd meg valamilyen indokkal, had örüljön! De ha nem nézi meg a bútort, akkor szabadulj meg tőle. Nincs lelke.
Ha igen? Akkor rendelj tőle valamilyen új bútort, legyen teljes a boldogság!
Szolgálati közlemény: családtagok ne pucolják le a jeleket, mert azok a jelek, amik a ti bútoraitokon vannak, még kellenek, ha majd egyszer sikerül elhatároznom magam, hogy befejezem őket.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.